1. Що таке електровідходи?

Електронні відходи – це використані, зламані, несправні, непрацюючі, пошкоджені, зношені або просто непотрібні пристрої, робота яких залежить від подачі електроенергії або електромагнітних полів. Таким чином, електровідходи – це всі види відпрацьованого обладнання, що працює від електрики або батарейок, починаючи від найпопулярніших, наприклад, пральних машин, холодильників, телевізорів, радіоприймачів, магнітофонів, відео, DVD, ігрових приставок, комп’ютерів, телефонів, енергозберігаючих флуоресцентних лампочки та довгі лампи світлодіодні, праски, дрелі, кухонні комбайни тощо (іменується „обладнання B2C” Бізнес для клієнта), до спеціалізованих пристроїв, таких як: медичні аналізатори, лабораторне обладнання, трансформатори, сервери, контролери, автоматичні роздавальні машини для різних видів продукції, промисловий інструмент, електрогенератори. Цей тип обладнання, яке не використовується вдома і призначене для професійного або промислового використання (також згадується як «обладнання B2B» Business to Business).

Електронні відходи також відомі як вживані електричні і електронні прилади (ВЕіЕП). Також використовуються такі назви, як: електросміття, електронепотріб , електрозлом та WEEE – від англійської абревіатури: Waste Electrical and Electronic Equipment.

2. Які прилади входять до категорії електровідходів?

Велика побутова техніка:

Дрібна побутова техніка:

Освітлювальне обладнання:

Іграшки, рекреаційний та спортивний інвентар:

Інструменти для нагляду та контролю:

Телеінформатичне та телекомунікаційне обладнання:

Аудіовізуальне обладнання:

Електричний та електронний інструмент, крім великогабаритних стаціонарних промислових інструментів:

Медичні інструменти, за винятком усіх імплантованих та контамінованих виробів:

3. Що таке переробка електровідходів?

Сортування

Електронні відходи, які потрапляють на очисні споруди, сортують рідко, це скоріше безладна купа сміття. Після вивантаження такі відходи мають надходити на сортувальний завод, де поділяються на групи, завдяки чому надходять на відповідну технологічну лінію. Попереднє сортування дуже важливе як з екологічних, так і з економічних причин. Спосіб переробки різних видів обладнання пристосований до вмісту небезпечних речовин, які підлягають утилізації, та типу сировини, яку можна вилучити з такого обладнання.

Обробка електровідходів

Найпоширенішим методом обробки електровідходів є механічна обробка. Однак перед тим, як використане обладнання потрапить на технологічну лінію, його необхідно належним чином підготувати.

Перш за все, небезпечні речовини повинні бути видалені та захищені. Потім слід розібрати елементи, які можуть пошкодити технологічну лінію. Підготовлене таким чином обладнання надходить на подрібнювальні установки. Подрібнений матеріал транспортується стрічковими конвеєрами до наступних сепараторів, які відокремлюють окремі фракції матеріалу, такі як: сталь, кольорові метали, пластик. Відновлена ​​сировина потім надходить на кінцевий переробник, щоб підготувати матеріал для наступних виробничих циклів.

Переваги для навколишнього середовища

Переробка є одним із комплексних методів захисту навколишнього середовища. Під утилізацією розуміють відновлення з метою отримання речовини або матеріалу для первісного призначення.

Метою переробки є захист навколишнього середовища шляхом:

4. Які економічні користі від електропереробки?

Також слід згадати економічні аспекти переробки. Використання вторинної сировини у виробничих процесах значно знижує витрати виробництва. Переваги впровадження програм переробки також пов’язані зі зниженням витрат на утилязацію. Проведені дослідження показали, що переробка є найефективнішим методом позбавлення від відходів. Додаткові переваги полягають у тому, що економісти називають неоціненними витратами та вигодами. Приклади включають зменшення кількості небезпечних відходів, що виходять зі сміттєзвалищ, зменшення споживання енергії, зменшення кількості відходів та споживання, а також зменшення шкідливої ​​для навколишнього середовища видобувної діяльності.

В результаті переробки електровідходів на ABM Recycling отримують такі види сировини, як:

сталевий брухт

кольорові метали (мідь, алюміній, латунь)

пластмаси (PS, ABS, PE, PP, PMMA, PC / ABS, POM, PVC та інші)

Рівень чистоти та однорідності відновленої сировини дає можливість використовувати її в подальших виробничих процесах.