ТОВ «АБМ Рециклінг» - професійні послуги у сфері утилізації та переробки відходів
Оформити заявку
+38 (0432) 57-57-94

Директор ТОВ "АБМ Рециклінг" презентував Європейську систему поводження з відходами

Директор ТОВ "АБМ Рециклінг", Андрій Дручинський, під час наради у Вінницькій обласній державній адміністрації, яка присвячена питанням благоустрою територій населених пунктів області та поводження з твердими побутовими відходами, проінформував представників  райдержадміністрацій, районних, селищних та сільських рад з питань поводження з відпрацьованим електричним та електронним обладнанням. Адже саме ця група відходів займає значну частку у складі твердих побутових відходів та містить небезпечні для довкілля та здоров’я людини елементи. Такий тип відходів потребує спеціальної обробки та утилізації, а тому не можна допускати, щоб вони потрапляли до полігонів твердих побутових відходів та стихійних сміттєзвалищ.

Під час виступу була представлена Європейська система поводження з відходами електричного та електронного обладнання, яка може ефективно працювати, як в Україні так і на рівні Вінницької області. Але для цього потрібно розпочинати роботу по створенню системи збору таких відходів уже сьогодні.

Згідно статистики в Європейських країнах сьогодні утилізується від 5 до 10 кілограмів таких відходів з розрахунку на одну особу в рік, тобто, враховуючи кількість населення Вінницької області, 1,6 млн. осіб, у нас можливо утилізувати від 8 до 16 тис. тон електричних та електронних відходів. А це в свою чергу  збереження довкілля та раціональне використання природних ресурсів, - зазначив Андрій Дручинський.

З питань впровадження роздільного збору сміття та організації його переробки виступив Василь Петрук - доктор технічних наук, професор ВНТУ, заслужений природоохоронець України.

Науковець окреслив шляхи організації оптимізованої системи інтегрованого управління та поводження з твердими побутовими відходами у Вінницькій області (в межах району, декількох районів, об’єднаної громади, комплексно) та презентував «дорожню карту» поводження з ТПВ.Він, зокрема, зазначив, що вже зараз мають бути створені і на обласному рівні, і в районах координаційні центри, які б працювали над виконанням закону, що вступить в силу з 1 січня 2018 року.«Сміття має сортуватись на побутовому рівні, обов’язково відділятись сухі відходи від вологих, оскільки подальшій переробці підлягає лише суха сировина. Тож необхідно вести наступальну, безперервну, щоденну інформаційну кампанію щодо поводження з твердими побутовими відходами», - наголосив Василь Петрук. (Презентація наведена нижче).

Василь Броварник, підсумовуючи зустріч, підкреслив: «До 1січня 2018 року ми маємо забезпечити сортування та переробку усього сміття, яке збирається щодоби, щотижня. Має відбиратися вторинна сировина, і тільки залишки складуватимуться на полігони».

X Оформлення заявки
Вкажіть хто ви Фізична особа Юридична особа